Skip to main content

BSI

BSI şirketi 30 senedir denizcilik sektörüne hizmet veren bir Danimarka kuruluşudur.Ürünlerini distribütörleri kanalıyla tüm dünyada satabilmektedir.

UTL SKIPER çok çeşitli tekne donanım malzemeleri üreten BSI şirketinin “Direk donanımlarını” yani karbon ve alüminyum direkler için üretilen tel ve çubuk çarmıkların-ön ve kıç ıstralyaların – liftin ve ara bağlama sistemlerinin satışından yetkili kılınmıştır.
Satış sonrası senelik kontrol ve bakım-yenileme sistemleri ile müşteri memnuniyeti sağlanmaktadır.

Bugün BSI 100 kişiden fazla personeli ile, Danimarka / Haderslev – Florida – Rhode Island gibi fabrika ve satış merkezleri ile 10.000 metrekareye yakın kuruluşlarıyla senelik satışları 16 milyon Eurolara gelmiş konusunda dünya markası olmuş bir teşkilattır.

Teknolojik gelişmelere ayak uydurabilmek ve de piyasalarda sahip olduğu rekabet gücünü koruyabilmek için BSI araştırma – mühendislik – dizayn ve üretim konularında uzun vadeli yatırımlar yapmaktadır.

BSI Superyat projelerinin, yelkenli tekne üreticilerinin, dizaynerlerin ürün kalitesi ve güvenilirliği ile sektörün aranan markası olmuştur.

bsidk.com
Donanım Malzemelerine Geri Dön

BSI ŞİRKETLER GRUBU

Yeni markalarıyla ürün gamını iyice genişleten BSI; gezi ve yarış tekneleriyle, süperyatlar için donanımlar üreten üstün markaları, bir çatı altında sektöre sunuyor.

30 yılı aşkın sektör tecrübesiyle yatçılık endüstrisinde bir dev olan BSI Grubu’nun markaları, Skiper ayrıcalığıyla Türkiye pazarına yelken açtı.

BSI’nin ürün gamı; arma donanımları sunan BSI Rigging, özel açık deniz hatch’lerinden güverte hatchlerine kadar seçenek sunan Moonlight Hatches ve Moonlight Portlights ile başlıyor. Yine BSI marka ismi altında makaralar, kilitler ve iskota sistemleri; dünyanın önde gelen pervane markası Gori Propeller ürünleri; dümen, dümen donanımları ve dümen aktarma sistemleri yelpazesiyle Jefa Steering Systems ve son olarak, 1921’den beri sektörün öncülerinden olan Hundested Propeller markasının dişli kutuları, pervaneleri ve itiş sistemleri BSI’nin kapsamlı ürün gamını oluşturuyor.

BSI / Direk Donanımları ve Armacılık

Dünyanın en büyük arma markası haline gelen BSI Rigging, 2005 yılında Global Rigging’i satın alarak daha da büyüdü ve sektörde arma donanımlarında öncü sıfatını günümüze kadar sürdürdü. BSI Rigging’in başlıca ürünleri teller, rotlar, fiber armalar ve karbon armalar.

   

GORI / Katlanır Pervaneleri

BSI’nin markaları arasında dünyaca tanınan bir diğeri ise Gori Propellers. Dünyanın en iyi katlanır yarış pervaneleri olarak 30 yıldır pazarda öncü olan Gori ürünleri; 3 kanatlı katlanır, 2 kanatlı katlanır ve yarış pervaneleri olarak kategorize ediliyor. 1994 yılında ilk defa piyasaya sunulan 3 kanatlı Gori pervaneler, DAME ve HISWA ödüllerine sahip.

Jefa / Dümen Sistemleri

Jefa Steering Systems, BSI’nin kapsamlı dümen ve dümen sistemleri sunan markası olarak, pazarda üst sıralarda yerini almış durumda. Aluminyum dümenler, Jefa Drive üniteler, dümen aktarma sistemleri ve kablo sistemleri markanın yelpazesini oluşturuyor. Jefa Steering’in ürün yelpazesinde, kablolu dümen pedestal sistemi de yer alıyor.

Hundested – Pervane ve Şaft

Markalara en son dahil olanlardan biri de, Danimarkalı pervane üreticisi Hundested. Alanında lider markalardan biri olan Hundested Propeller sadece kontrol edilebilir pervaneler değil, 300 ile 4500 beygir aralığında, özel olarak tasarlanan ve üretilen şanzımanlar ile, itiş sistemleri de üretiyor. 1921’den beri sektörün uzman üreticilerinden biri olarak anılan Hundested markasına da, Skiper ayrıcalığıyla Türkiye pazarında ulaşmak çok kolay.

Moonlight – Güverte Kapak ve Lumboz

Moonlight Hatches ve Moonlight Partlights markaları, BSI’nin lumboz ve güverte kapağı ürün gamını oluşturuyor. Güverte hizasında hatch’ler, açık deniz hatchleri ve bu donanımların yedek parçaları yer alıyor.

Easylocks – Kıstırmaç

Easy makaralar ve stoperler, yine BSI’nin ürünlerinin önemli bir kısmını oluşturuyor. Bu kategoride BSI; stoperler, kilitler, ana yelken iskota sistemleri, birçok boyutta makara arabaları ve teçhizatlarıyla piyasada yer alıyor.

Ocean Marine Sistemleri

İngiliz firma dünyada truster ve hidrolik silindirleri ile ün yapmıştır.

İletişim

Size özel çözümlerimizi dinlemek ve sizin için en doğru tekneye sahip olmak için:

Adres

Çağla 1 Mahallesi
2. Cadde No.4
Zekeriyaköy 34450

Sarıyer