DONANIM MALZEMELERİ

Andersen vinçleri standart – self tailing – elektrik – hidrolik – klasik ve de “capstan” vinçleriyle 1950 yıllarından itibaren adını duyurmaya başlamıştır.

Detaylar…

BSI şirketi 30 senedir denizcilik sektörüne hizmet veren bir Danimarka kuruluşudur. Ürünlerini distribütörleri kanalıyla tüm dünyada satabilmektedir.

Detaylar…

Cariboni firması, 1984 senesinde çok tecrübeli bir İtalyan yelken yarışcısı Giovanni Cariboni tarafından kurulmuştur.

Detaylar…

Gori Pervanaleri Danimarka’da imal edilen senelerin efsane pervanesidir.Sadece katlanan pervane yapmaktadırlar. Yarış ve gezi teknelerine S Drive ve şaftlı teknelere uygun 2 – 3 – 4 kanatlı pervaneler imal edilmektedir.Gori pervanelerine referans olarak sırasıyla aşağıdaki imalatları sıralayabiliriz.

Detaylar…

Karver son zamanların Fransa’dan çıkan çok önemli bir aksesuar firmasıdır. Özellikle makaralar ve förlinkler ihtisaslaştıkları ürünlerdir. Kullandıkları malzeme ve tasarımları itibarıyla hafif ve yüksek mukavemete sahip ürünler yapılmaktadır.

Detaylar…

Lancelin kurucusu Henri Lancelin ilk üretimini küçük bir atölyede 1907 senesinde yapmıştır. O zaman ilk yaptığı halatlar ticari yelkenli gemiler ve de balıkçılar olmuş.Bugün işin başında ailenin dördüncü neslinden Nicolas Lancelin vardır.

Detaylar…

Loop Products firması usta bir Alman yelkenci tanıdığımızın halat ve bir takım ürünleri birleştirerek tasarladığı en küçük yelkenli tekneden 25 metrelere kadar teknelerde kullanılabilecek güçlere sahip yenilikçi ürünlerin firmasıdır…

Detaylar…

Gemi inşaa mühendisi olan Alman Axel Hoppenhaus 2002 yılında kendi tasarladığı ürünleri imal etmek için Nomen şirketini kurmuştur.

Detaylar…

Reckman firması 1892 senesinde Hamburg’un Altona bölgesinde bir küçük atölye ile üretime başlamıştır.O tarihten itibaren yelkenciliğin ve yatçılık sektörünün bir kalite süreklilik ve yaratıcılık sembolü olmuştur.

Detaylar…

Rondal ısmarlama superyat dünyasının yaptığı ürünlerin çok yüksek kalitesiyle , tasarımlarıyla ve de çeşitliliği ile çok öne çıkmış bilinen bir Hollanda firmasıdır. Uluslararası piyasalarda mühendislik çalışmalarıyla da ısmarlama yatlara ürün ve servis çareleri – alternatifleri yaratmışlardır.

Detaylar…

Ronstan bir Avusturalya firmasıdır. Baştan sona dızaynları ile üretim ve dağıtımları ile kendi ülkesinin rakipsiz ismidir. Şirket merkezi Melbourne olup Avusturalya ve Dünya talepleri diğer kendi ülkelerindeki Sydney-Brisbane ve Perth ofisleriyle desteklenir.

Detaylar…

Sailtec firması listemizde olan Reckmann firmasının bir grup şirketidir. Reckman firması 1892 senesinde Hamburg’un Altona bölgesinde bir küçük atölye ile üretime başlamıştır.O tarihten itibaren yelkenciliğin ve yatçılık sektörünün bir kalite,süreklilik ve yaratıcılık sembolü olmuştur.

Detaylar…

Southernspars merkez kuruluşu Yeni Zelanda’da olup bugün Danimarka – Güney Afrika – Sri Lanka – Amerika ve İspanya’da yaptığı fabrika yatırımlarıyla Karbon direk imalatında dünya lideri haline gelmiştir.

Detaylar…

Sparcraft firması mükemmel mühendisliği , özel dızaynları , yüksek üretim ve alüminyum metal kaliteleri ile 50 seneden fazladır bu sektöre hizmet etmektedir.

Detaylar…